Exit

Jak dodać video na swoją stronę www?

W tym artykule dowiesz się jak dodać video na swoją stronę korzystając z  Youtube.

Video jest świetnym medium w content marketingu. Wciąga użytkowników mocniej, niż w treści tekstowe. Są dużo większe szanse, że użytkownicy obejrzą cały lub prawie cały film, niż że przeczytają cały artykuł.
Video jest też świetnym sprzedawcą. Film o produkcie może zwiększyć intencje zakupowe aż o 85%.

Najtańszym i w miarę łatwym sposobem jest wgranie filmu najpierw do serwisu www.youtube.pl, wygenerowanie kodu, który następnie wklejamy w edytorze CMSa na własnej stronie.

Co zyskasz?

 • Youtube zapewni Tobie darmowy hosting (miejsce na serwerze) oraz streaming (możliwość wyświetlania) twojego filmu.
 • Wgraj więcej filmów na swój kanał na Youtubie – stworzysz w ten sobie kolejne miejsce gdzie możesz zaprezentować siebie, swoje uslugi i produkty, nic za to nie płacąc.

Jak wgrać swój film?

 1. Załóż konto firmowe na Youtube lub zaloguj się na istniejące (unikaj wgrywania filmu na swoje prywatne konto, jeżeli poprzez film chcesz promować swoją firmę, a nie siebie).
 2. Załóż kanał na Youtube.com lub wejdź w istniejący.
 3. Wgraj firm na firmowy kanał na Youtube. W niektórych CMSach wystarczy skopiować adres filmu, dla pozostałych – musisz wygenerować skrypt.
 4. Pod filmem znajdziesz kilka linków, m.in. Udostępnij. Po jego kliknięciu wyświetli się opcja Umieść na stronie. Jeśli klikniesz „Pokaż więcej” wyświetlą się dodatkowe opcje.
  Przygotowanie skryptu do osadzenia na stronie
 5. Po ich wybraniu skopiuj kod i wklej w CMSie swojej strony (CMS to system do zarządzania stroną, który prawdopodobnie jest pod nia podpięty, jeżeli nie – skontaktuj się z osobą/firmą, która zrobiła stronę lub sprawuje nad nią opiekę). Przełącz edytor na tryb Tekstowy (w Wordpresie) lub tryb edycji źródła (w innych CMSach) i tam wklej kod.
 6. Zapisz swoje zmiany.
 7. Sprawdź na stronie jak wyświetla się Twój film.

Potrzebujesz po­mocy z osadzeniem filmu lub założeniem kanału na Youtube?

Skontaktuj się z nami.

Chcesz więcej podpowiedzi, co możesz zrobić samodzielnie w content marketingu nie ponosząc kosztów? Subskrybuj Newsletter WEBEST.

 

Close
Go top